Traditsiooni “Pühapäevaõhtud lasteaias” lugu

 

2012. aasta novembris peetud mitteformaalsel hoolekogu koosolekul tekkis idee, et lasteaialastel ja nende peredel võiks olla võimalus veeta mõnusalt aega koos ja seda just nädalavahetusel, sellisel ajal, kui paljudel peredel on kodused toimetused tehtud ja tihedat kultuurilist programmi ei ole või ei ole selle jaoks ehk isegi võimalust (kas rahalistel põhjustel, või seoses sellega, et laste erinevad vanused raskendavad kõigile sobiva vabaajaveetmisviisi leidmist).

 

Pühapäevaõhtud lasteaias” startis 2012. aasta kolmandal advendil ja on toimunud üldiselt igal teisel pühapäeval. Iga õhtu jaoks on ette planeeritud teema ja sisu. Mõned teemad on ka kordunud. Toimunud on järgmise sisuga õhtud:

 

  • Avasündmus: Perepeo saate võitja ansambel “DVIN” laulis vene ja armeenia laule ning õpetas armeenia rahvatantsu. Kuna sündmus toimus III advendil, siis sellel järgnes ühine piparkookide kaunistamine.
  • Lauamängude õhtud
  • Meisterdamise õhtud (origami õhtu, kevadpühadeteemalise ja jõuluteemalise mesterdamise õhtud)
  • Õhtu koos rahvusooper Estonia ballettitantsijaga (lapsed ja vanemad õppisid ära ühe tantsu, said vaadata professionaalset tantsu lähedalt ja, mis veelgi põnevam, said katsuda ja isegi selga/jalga proovida rekvisiite – patškat ja varvaskingi)
  • Liikuvate mängude õhtud
  • Talendiõhtu
  • Õhtu koos tantsustuudio Impulse tantsijate ja treeneriga. Kaunis paar – Evelina ja Evon astusid ette nelja tantsuga: aeglane valss, quickstep, samba ja cha-cha. Peatreener Aleksandr Krasnikov õpetas kõigile kolm lõbusat tantsu, lisaks saadud liikumisrõõmule saime ka kõvasti naerda. Üritus toimus I advendil, mistõttu õhtu jätkus ühise piparkookide kaunistamisega.

Pilte toimunud ühtutest leiad galeriist.

 

Tänu pühapäevastele õhtutele lasteaias said paljud lapsed tuttavaks ja sõbraks teiste rühmade lastega ja nende õdede-vendadega. On lapsi kelle jaoks see tradistioon on muutnud lasteaeda kodusemaks, kuna see ei ole enam koht, kuhu teda viiakse, vaid ka see koht, kus ta saab koos pere ja sõpradega lõbusalt aega veeta. Mõned õhtute külalised on lasteaiast juba lahkunud, kuid käivad koos õdede-vendadega ja nende sõpradega mängimas, mõne külalise jaoks olid pühapäevased õhtud aga esimeseks kokkupuuteks lasteaiaga.

 

Erinevad teemad  on võimaldanud lastel avastada enda jaoks uusi oskusi ja kogemusi. Näiteks talendiõhtul said väiksemad lapsed oma esimesi avaliku esinemise kogemusi ja seda soojas ja hubases atmosfääris ja vanemate toetusel.

 

Pühapäevased õhtud on ka lastevanemaid lähedasemaks muutnud ning tekkinud on peredevahelised sõprussuhted. Lisaks on iga sündmus hea võimalus vanematel oma lasteaiaga seotud muresid ja rõõme ning ideid jagada teistega. Kuna traditsiooni eestvedaja on lasteaia hoolekogu esinaine koos oma perega, siis jagatud ideed jõuavad ka juhtkonnani. Näiteks üks tubli aktiivne ema on leidnud toetust ja tänu sellele käivitanud heegeldamise ringi lastele ning plaanis on käivitada ka meisterdamise tuba lastele ning kunstiring lasteaia meeskonnale.  Kuna paljud lapsevanemad leidsid, et pakutavad liikumisringid on ühekülgsed (jalgpall ja võitluskunstiring on pigem poistele suunatud), siis detsembrist käivitub ka tantsuring.